30 iyul kuni Toshkentda C.A.T Science Accelerator 4.0 ishtirokchilari uchun Ekvator tadbiri bo’lib o’tadi
Biz sizga shanba kuni loyihalaringizni tinglaydigan va keyin har bir loyiha bilan individual ishlaydigan mentorlarni taqdim etamiz:
– Akmal Salixov – mamlakatning yetakchi startap va IT-loyihalarida mentor va treker: «Startap Initiatives», Ucell Mobile Challange, Open Data Challange, IT Park inkubatsiya va akseleratsiya dasturi va boshqalar.
– Adel Engalichev – tadbirkor, reza-mevalar va sabzavotlarni tuproqsiz va quyosh nurisiz yetishtirish bo’yicha «Bionovatic Food» startapi asoschisi.
– Akrom Ilhomov – o’simlik xomashyosidan yangi ozuqa formulalarini ishlab chiqarish bo’yicha N.E.F. startapi asoschisi.
– Azamat Shamuzafarov – Click kompaniyasining UX (foydalanuvchi tajribasi boʻyicha) mutaxassisi, dizayner, art direktor, «Azamat Today» telegram kanalining muallifi, IT bo’yicha mutaxassis, Gazeta.uz muxbiri.
– Anvar Sariyev – MD, PhD. neyroxirurg, neyrofiziolog, Ilg‘or texnologiyalar markazida kichik ilmiy xodim, Toshkent tibbiyot akademiyasi fiziologiya kafedrasi assistenti.
– Sergey Kim – The MeT (Metodologiya va Texnologiya) startapi asoschisi – agrobiznes uchun sun’iy intellekt texnologiyalaridan foydalanadigan integratsiyalashgan metodologiya.

30 июля для участников C.A.T. Science Accelerator 4.0. в Ташкенте состоится мероприятие — Экватор
Представляем вам менторов, которые послушают ваши проекты в субботу и далее будут индивидуально работать с каждым проектом:
— Акмаль Салихов — ментор и трекер в ведущих стартап и IT проектах страны: Стартап Инициативы, Ucell Mobile Challenge, Open Data Challenge, Программа инкубации и акселерации IT Park и многих других.
— Адэль Енгалычев — предприниматель, основатель стартапа Bionovatic Food по выращиванию ягод и овощей без почвы и солнечного света.
— Акром Илхомов — основатель стартапа N.E.F. по разработке и производству новых рецептур кормов из растительного сырья;
— Азамат Шамузафаров — специалист по UX (пользовательскому опыту) в Click, дизайнер, арт-директор, автор телеграм канала Azamat Today, колумнист в Gazeta.uz.
— Анвар Сариев — MD, PhD. нейрохирург, нейрофизиолог МНС Центра Передовых Технологий, ассистент кафедры физиологии Ташкентской Медицинской Академии.
— Сергей Ким — основатель стартапа The MeT (Methodology and Technolog), интегрированная методология с применением технологий искусственного интеллекта для агробизнеса.