Vebinar mavzusi: ilmiy startaplar, qishloq xo‘jalik sohasidagi loyihalar, turizm va boshqa tarmoqlar uchun innovatsiyalar, IT va dijitalizatsiya.
Spiker: Saida Yusupova
– Green Business Innovation kompaniyasining asoschisi va direktori;
– Tech4Impact NNT direktori;
– startaplar, barqaror rivojlanish, innovatsiyalar va yashil texnologiyalar sohasining mutaxassisi;
– SDG and Her tadbirkor ayollar uchun xalqaro tanlov g‘olibasi (tashkilotchilar – jahon banki va BMT);
– TechWomen-2016 xalqaro dasturining bitiruvchisi.
Biz turli sohalardagi (tibbiyot, qishloq xo‘daligi va h.k.) ilmiy loyihalar misolida qanday qilib innovatsiyalarni iqtisodiyotning an’anaviy sektorlariga joriy etishni, qanday qilib axborot texnologiyalari jarayonlarni avtomatlashtirishi yoki jadallashtirishi, mijozlarni jalb qilishi, sotuvlarni yo‘lga qo‘yishi, ma’lumotlarni to‘lashi va tahlil qilishi va hatto loyihalarni ilgari surishi mumkinligini muhokama qilamiz.

Тема вебинара: Инновации, IT и диджитализация для научных стартапов, проектов в сфере сельского хозяйства, туризма и других отраслях.
Спикер: Саида Юсупова
— основатель и директор компании Green Business Innovation;
— директор ННО Tech4Impact;
— cпециалист в области cтартапов, устойчивого развития, инноваций и зеленых технологий;
— победительница международного конкурса женщин-предпринимателей SDG and Her (организаторы — группа Всемирного банка и ООН);
— выпускница международной программы TechWomen-2016.
На примере научных проектов из разных отраслей (медицина, сельское хозяйство и пр.) мы обсудим, как внедрять инновации в традиционных секторах экономики, как IT может автоматизировать или ускорить процессы, привлечь клиентов, наладить продажи, собрать и проанализировать данные, а также продвинуть проекты.