Эртага (пайшанба, 4 июнь) соат 15:00 да акселератор жамоалари учун стартапларни молиялаштириш бўйича сессия ўтказилади.
Спикерларимиз:
Диана Цой, BCPD Ltd шериклик марказининг (“Астана” Халқаро Молия Маркази Бюроси) раҳбари, тренер, технологик дастурлар бўйича ментор.
Малика Жанибек, Women In Tech Foundation раҳбари. Олдин AIFC FinTech Hub стартапларни қўллаб-қувватлаш дастурларининг бош менежери бўлган (“Астана” Халқаро Молия Маркази Бюроси), “Visa Everywhere Initiative” молиявий-техник стартапларни қўллаб-қувватлаш дастурини ўтказган ҳамда “Astana Hub” IT стартаплар Халқаро Технопарки акселераторининг етакчи менежери сифатида фаолият кўрсатган.
Мавзу — Стартапларни молиялаштириш. Қозоғистон тажрибаси.
Спикерлар Қозоғистонда Марказий Осиё стартаплари учун қандай дастурлар ўтказилаётгани, қайси хорижий венчур фондлар ва акселераторлар Марказий Осиё стартапларининг скринингини олиб бориши, бундай учрашувларга қандай тайёргарлик кўриш кераклиги ҳамда бошланғич босқичларда стартаплар инвестицияни қаердан олишлари мумкинлиги ҳақида гапириб берадилар.

Завтра (в четверг, 4 июня) в 15:00 для команд акселератора пройдет сессия по финансированию стартапов.
Наши спикеры:
Диана Цой, руководитель партнерского центра BCPD Ltd (Бюро Международного Финансового Центра «Астана»), тренер, ментор технологических программ.
Малика Жанибек, руководитель Women In Tech Foundation. Ранее была главным менеджером программ поддержки стартапов AIFC FinTech Hub (Международного финансового центра “Астана”), проводила программу поддержки финтех стартапов “Visa Everywhere Initiative”, а также была ведущим менеджером акселератора Международного технопарка IT стартапов “Astana Hub”.
Тема — Финансирование стартапов. Опыт Казахстана.
Спикеры расскажут, какие программы для стартапов Центральной Азии проводятся в Казахстане, какие зарубежные венчурные фонды и акселераторы проводят скрининг центрально-азиатских стартапов, как готовиться к таким встречам и отбору, где стартапы на ранних стадиях могут получить инвестиции.