26-noyabr kuni Ilg‘or Texnologiyalar Markazida C.A.T. Science Accelerator 4.0 ilmiy startaplar akseleratorining Demo Kuni o‘tkazildi.
Tadbirni O‘zbekiston Respublikasi innovatsion rivojlanish vazirining o‘rinbosari Shahlo O‘tkurovna Turdiqulova ochib berdi.
Akselerator 4 yildan beri o‘tkazib kelinadi, shanba kuni ham 13 ta startap o‘z loyihalarini taqdim etdi. Har bir jamoaga taqdimot uchun 5 daqiqa va hay’at a’zolarining savollariga javob berish uchun 5 daqiqa berildi. Shuningdek jamoalarning ko‘pchiligi o‘z ishlanmalarining prototiplarini ham taqdim etdi.
Akselerator an’anasiga ko‘ra, biz sovrinlarni ikki nominatsiya bo‘yicha topshirdik:
📍hakamlar hay’atining versiyasi bo‘yicha eng yaxshi loyihalar;
📍akselerator mentorlari va akseleratsiya platformasining versiyasi bo‘yicha eng yaxshi loyihalar.
Hakamlar hay’atining versiyasi bo‘yicha eng yaxshi loyihalar:
🥇Eko Bubble —kir yuvish kukunini organik komponentlardan ishlab chiqarish
🥈Lucky Step: Diabetic Shoes — diabetik oyoq kaftiga ega patsientlar uchun tabiiy materiallardan tayyorlangan ortopedik poyabzal
🥉Doc-Soap — shifobaxsh xususiyatlarga ega sovunni ishlab chiqarish.
Ushbu g‘olib loyihalarning har biri 100 mln so‘mdan mablag‘ oladi.
🥇 Lucky Step: Diabetic Shoes — diabetik oyoq kaftiga ega patsientlar uchun tabiiy materiallardan tayyorlangan ortopedik poyabzal
🥈 Star&Coch — koxlear implantlar, eshitish va nutq qobiliyati buzilgan bolalar uchun dasturiy ta’minotni ishlab chiqish
🥉 Tile MosaiC — qayta ishlangan plastikdan plitkalar ishlab chiqarish
Jamoalarning loyihalarini baholagani va sharhlar bergani uchun hakamlar hay’atiga minnatdorchilik bildiramiz!
🔷 Shaxlo Utkurovna Turdikulova, O‘zbekiston Respublikasi innovatsion rivojlanish vazirining o‘rinbosari;
🔷Dilbar Akbarovna Dalimova, Ilg‘or Texnologiyalar Markazi direktorining ilm-fan bo‘yicha o‘rinbosari;
🔷 Alisher Abdumavlonovich Abdullaev, Ilg‘or Texnologiyalar markazi direktorining tijoratlashtirish bo‘yicha o‘rinbosari;
🔷Usmon Raximjonov, «Startap-tashabbuslar» ko‘mak dasturining koordinatori;
🔷Zilola Mo‘minjonova, Paradise Flora startapining rahbari (C.A.T. Science Accelerator 2.0 finalchi-loyihasi);
🔷 Firdavs Ne’matzoda, Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi iqtidorli yoshlar bilan ishlash boshqarmasining boshlig‘i;
🔷 Azizbek Ilhomov, Innovatsion rivojlanish vazirligining startap-ekotizimlarni shakllantirish va rivojlantirish boshqarmasining boshlig‘i.
Akselerator finaligacha yetib kelgan 13 ta jamoaning hammasini tabriklaymiz va ular o‘z loyihalarini davom ettirishlariga hamda barqaror biznesni yaratib, uni ko‘lamlashtirishiga umid qilamiz!
Qayd etib o‘tamiz, har bir finalchi-loyiha Innovatsion rivojlanish vazirligining startaplar uchun grantlar tanloviga ariza berishni rejalashtirmoqda. Bitiruvchilarimizga omad tilaymiz!
26-noyabr kuni 13 ta finalchi-jamoa uchun akselerator Demo Kuni o‘tkaziladi
📣 26-noyabr kuni Ilg‘or Texnologiyalar Markazida C.A.T. Science Accelerator 4.0 Demo Kuni o‘tkaziladi
Demo Kunda dastur finaligacha yetib kelgan 13 ta jamoa o‘z loyihalarini taqdim etadi.
Demo Kun “jonli” tarzda offlayn-rejimda o‘tkaziladi. Finalda faqat akselerator jamoalari, hakamlar hay’ati va mentorlari ishtirok etadi.

26 ноября в Центре Передовых Технологий прошел Демо День акселератора научных стартапов C.A.T. Science Accelerator 4.0.
Мероприятие открыла Шахло Уткуровна Турдикулова, заместитель министра инновационного развития Республики Узбекистан.
Акселератор проходит уже 4й год, и в субботу свои проекты представили 13 стартапов. Каждой команде выделялось 5 минут на презентацию и 5 минут для ответов на вопросы жюри. Многие команды также представили прототипы своих разработок.
📍лучшие проекты по версии жюри;
📍лучшие проекты по версии менторов акселератора и акселерационной платформы.
🥇Eko Bubble — производство стирального порошка из органических компонентов
🥈Lucky Step: Diabetic Shoes — ортопедическая обувь из натуральных материалов для пациентов с диабетической стопой
🥉Doc-Soap — производство мыла с лечебными свойствами.
Каждый из этих трех проектов-победителей получит финансирование по 100 млн. сумов.
🥇 Lucky Step: Diabetic Shoes — ортопедическая обувь из натуральных материалов для пациентов с диабетической стопой
🥈 Star&Coch — кохлеарные импланты, разработка программного обеспечения для детей с нарушениями слуха и речи
🥉 Tile MosaiC — производство плитки из переработанного пластика
🔷 Шахло Уткуровна Турдикулова, заместитель министра инновационного развития Республики Узбекистан;
🔷Дилбар Акбаровна Далимова, заместитель директора по науке Центра передовых технологий;
🔷 Алишер Абдумавлянович Абдуллаев, заместитель директора по коммерциализации Центра передовых технологий;
🔷Усман Рахимджанов, координатор программы поддержки «Стартап-инициативы»;
🔷Зилола Муминджанова, руководитель стартапа Paradise Flora (проект-финалист C.A.T. Science Accelerator 2.0);
🔷 Фирдавс Нематзода, начальник управления по работе с одаренной молодежью при Министерстве инновационного развития;
🔷 Азизбек Ильхамов, начальник управления формирования и развития стартап-экосистемы Министерства инновационного развития.
Поздравляем все 13 команд, кто дошел до финала акселератора, и надеемся, что вы продолжите развивать свои проекты и сможете создать и масштабировать устойчивый бизнес!
Каждый из проектов-финалистов также планирует подавать заявку на конкурс грантов для стартапов от Министерства инновационного развития. Желаем нашим выпусникам удачи!