Jamoalar uchun final topshiriq: Demo kun uchun pitch-video va taqdimot tayyorlash
1. Pitch-videoda 5 daqiqa davomida loyihangizni taqdim qilishingiz kerak (jamoangizga qulay bo‘lgan o‘zbek yoki rus tillarida). Taqdimotingizni gapirib berishingiz va buni 5 daqiqa ichida qilishingiz kerak.
Videoda siz + taqdimotingiz ko‘rinib turishi lozim.
Siz chiqishingizni Zoom’da yoki o‘zingizga qulay bo‘lgan istalgan boshqa usulda yozishingiz mumkin. Taqdimotni yoqasiz va videoga yozib olasiz.
2. Taqdimot siz oldin olgan ekspertlarning sharhlari bo‘yicha to‘g‘irlab chiqilgan bo‘lishi zarur.
3. Tayyor video pitchni YouTube yoki Google Drive’ga yuklaysiz va havolani saytning LOYIHA bo‘limida chop etasiz.
Biz barcha videolarni ko‘rib chiqamiz hamda pitch va taqdimot bo‘yicha sharhlar beramiz. Loyiha uchun siz maksimal 60 ball olishingiz mumkin (har bir koordinator 1 dan 10 ballgacha ball qo’yadi).
❗️Topshiriq muddati: 24 sentyabr
Loyihaga misoli (videoda taqdimotni ham, shaxsni ham ko’rishingiz mumkin): https://drive.google.com/file/d/1qX3N77ZiCbX3DMtNM42ocH4c-Qs1LT5k/view
Startapingizning asosiy maqsadi nima, uning yordamida nimaga erishmoqchisiz?
Startapimizning maqsadi shilliqqurtlardan krem va ko‘piklar yaratishda foydalanish. O‘zbekiston aholisining 10 foizi teri muammolari bo‘yicha mutaxassislarga murojaat qilishini hisobga olgan holda, biz yiliga 20 mingdan 100 minggacha mahsulot ishlab chiqarish, ish o‘rinlari yaratish va mahsulotlar turini kengaytirishni rejalashtirmoqdamiz.
Startapingiz bozordagi raqobatchilarnikidan nimasi bilan farq qiladi? Raqobatbardosh ustunligingizni qanday saqlab qolishni rejalashtiryapsiz?
Bizning asosiy raqobatchilarimiz Janubiy Koreya, AQSh, Fransiya va Rossiyada ishlab chiqariladigan, tarkibida shilliqqurtlar tuxumi va shilimshig‘i mavjud bo‘lgan krem va ko‘piklar hisoblanadi. Biz ularga nisbatan tabiiy, arzon hamda har qanday teri turi uchun mos keladigan, yallig‘lanishga qarshi ta’sirga ega, vitaminlarga boy mahsulotlarni taklif etish orqali o‘z ustunligimizni saqlab qolmoqchimiz.
Shilliqqurtlar kremi har xil teri turlariga, jumladan ta’sirchan va muammoli teriga qanday ta’sir ko‘rsatadi?
Bizning shilliqqurtlar shilimshig‘idan yaratilgan kremimiz 99% kollagenni saqlaydi, bu esa terining tarangligi va yosharishiga yordam beradi. Unda shuningdek AHA (alfa-gidroksikislota), BHA (beta-gidroksikislota) va PHA (poligidroksikislota) mavjud bo‘lib, ular teriga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi. Mahsulot samarali namlantiradi, yuzdagi ajinlarni yo‘qotadi (shu jumladan uzum kislotasidagi AHA orqali), terining chuqur qatlamlariga kirib yallig‘lanishga qarshi ta’sir ko‘rsatadi (atsetilsalitsil kislotadagi BHA orqali), shuningdek qarishni sekinlashtiradi va glyukon kislotasi orqali terini tiniqlashtirishga yordam beradi.
Shilliqqurtlar kremining ta’sirini kuchaytirish uchun qanday tabiiy komponentlardan foydalanmoqchisiz?
Biz o‘z kremimizni uzum urug‘ining yog‘i va bodom yog‘idan iborat aralashma, shuningdek suv kabi tabiiy komponentlar asosida tayyorlaymiz. Muhim qo‘shimchalar qatorida A va E vitaminlari hamda yallig‘lanishga qarshi xususiyatga ega bo‘lgan atsetilsalitsil kislota mavjud. Ana shu tabiiy komponentlar va vitaminlarning noyob kombinatsiyasi bizning kremimiz samarasini oshiradi va tezlashtiradi.
Kremimiz tabiiy komponentlardan foydalanilgani uchun hidsiz. Turli xil aromatizatorlar keltirib chiqarishi mumkin bo‘lgan allergik reaktsiyalarni inobatga olgan holda, biz tabiiy bodom essentsiyalaridan foydalanamiz.
Mahsulotingizdan foydalanish bo‘yicha tadqiqotlar o‘tkazdingizmi, foydalanuvchilar bilan teskari aloqani yo‘lga qo‘ydingizmi?
Bizda mahsulot ishlab chiqarish va undan foydalanish bo‘yicha 5 yillik boy tajriba mavjud. Hozirda faxrlanib aytishimiz mumkinki, mahsulotimiz bir qator teri muammolarini hal qilishda o‘z samaradorligini isbotladi. Mijozlarimiz ushbu mahsulotni ayniqsa yuzdagi akneni davolashda, tug‘ruqdan so‘ng paydo bo‘ladigan pigment dog‘larni yo‘qotishda va quyosh nuri ta’siridagi pigmentlanishni bartaraf etishda, shuningdek mimik ajinlarni qisqartirishda juda foydali deb hisoblashmoqda.
Mahsulot sifatining muhim ko‘rsatkichlaridan biri shuki, bir marta sinab ko‘rgan mijoz, unga qayta-qayta murojaat qilmoqda.
Shilliqqurtlar ekstraktini yig‘ish va qayta ishlash jarayoni haqida ma’lumot bera olasizmi? Bu jarayonning axloqiy va barqaror tomonlarini qanday ta’minlayapsiz?
Biz “Achatina retlika” turidagi uy shilliqqurtlarini juftlikda muvaffaqiyatli tarzda ko‘paytirmoqdamiz va ular uchun qulay yashash sharoitlarini yaratib beryapmiz. Ularning oziqlanish ratsioniga qovun, bodring, banan, salat va gammaruslar kiradi. Sog‘ligini saqlash maqsadida ularga muntazam ravishda kaltsiy berib boramiz. Shuningdek, haftasiga ikki marta shilliqqurtlar suviga profilaktik maqsadda trixopol va metronidazol bilan ishlov beramiz. Bu shilliqqurtlarda paydo bo‘lishi mumkin bo‘lgan kasalliklarning oldini olishga yordam beradi, chunki bunday kasalliklar ishtaha yo‘qolishi va tuxum qo‘yish qobiliyatining pasayishi ko‘rinishida namoyon bo‘lishi mumkin. Shu bilan birga, tabiiy sharoitdagi kabi hamda maxsus sharoitlar yaratib, yangi naslni tuxumdan ko‘paytirish haqida ham qayg‘uryapmiz.
Mijozlarga mahsulotingizning samaradorligini qanday isbotlaysiz? Klinik tadqiqotlar o‘tkazdingizmi yoki foydalanuvchilar bilan qanday teskari aloqani oldingiz?
Biz mahsulotlarimizning tabiiy va xavfsiz ekanini tasdiqlaymiz. Hozirgacha 2800dan ortiq mijozimiz mahsulotlarimizni baholashga ulgurdi. 5 yillik ish tajribamiz davomida yuqori ta’sirchanlikka ega bo‘lgan mijozlarda ham shilliqqurtlar ekstraktidan tayyorlangan kremimiz ijobiy samara ko‘rsatishini isbotladik, ya’ni quruqlik va qichishish yo‘qoldi. Yetkazilgan zarar haqida hech qanday ma’lumot olmadik. Mahsulotlar klinikagacha bo‘lgan tadqiqotlardan o‘tkaziladi, ular tashqi qo‘llash uchun mo‘ljallangan.
Startapni ishga tushirish jarayonida qanday qiyinchiliklarga duch keldingiz va ularni qanday yengib o‘tdingiz?
Startapni ishga tushirishda C.A.T. Science Accelerator ustozlarining yordami juda katta bo‘ldi. Barcha paydo bo‘lgan qiyinchiliklarni o‘zaro maslahatlashib hal qildik. Shuning uchun buni eng katta qiyinchilik deb aytib bo‘lmaydi. Ularning yordamida firma belgisini tanladik, yanada ko‘proq mijozlarni jalb qildik, mahsulot dizaynini yaxshiladik. Hozirda mahsulotni nafaqat Toshkentga, balki Qashqadaryo, Samarqand, Buxoro va Navoiy viloyatlariga ham yetkazib bermoqdamiz.
Jamoangizning har bir a’zosi loyihada qanday rol o‘ynaydi? Ular loyihaga qanday ko‘nikma va tajribalarni olib kirmoqda?
Bizning jamoamiz uch kishidan iborat:
Ilg‘or Texnologiyalar Markazi laboratoriyalaridan qanday foydalanishni rejalashtiryapsiz?
Biz tayyorlangan krem va ko‘piklar sifatini baholash uchun uskunalardan foydalanishni rejalashtirganmiz. Sababi, kremlar tarkibida vitaminlar, glitserin va atsetilsalitsil kislota mavjud. Ularning sifati va miqdorini aniqlash muhim.
Akselerator mentorlari bilan qanday ishlayapsiz, jamoangizga qanday mentorlik yordami kerak?
Endi akselerator ustozlari tufayli mahsulotimizni rivojlantirish uchun ko‘proq bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘ldik. Shuningdek, kelajakda Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligidan grant mablag‘larini olishni rejalashtiryapmiz. Ushbu mablag‘larni ishlab chiqarish jarayonini yo‘lga qo‘yish va mahsulotimizni targ‘ib qilish uchun sarflaymiz.
Kelajakda startapingiz uchun qanday rejalaringiz bor? Qanday yangi mahsulotlarni joriy qilishni rejalashtiryapsiz?
Kelgusida shilliqqurtlarning tuxumi va shilimshig‘idan tayyorlangan plastirlar, niqoblar, namlantiruvchi dokachalar, spreylar, losyonlar va toniklar ishlab chiqarishni rejalashtirganmiz.
Joriy haftada, 13 va 16 sentyabr kunlari, Demo Kunga taqdimotlar repetitsiyasini o‘tkazamiz.
Har bir jamoa 5 daqiqa ichida o‘z loyihasining taqdimotini o‘tkazishi kerak.
Akselerator koordinatorlari sizning chiqishlaringiz bo‘yicha o‘z fikr-mulohazalarini bildiradi. Iltimos, tayyorgarlik ko‘ring va repetitsiya qiling.
Hududlardagi jamoalar uchun repetitsiya chorshanba, 13-sentyabr kuni onlayn formatda o‘tkaziladi.
Toshkent jamoalarini shanba, 16-sentyabr kuni Ilg‘or texnologiyalar markazida kutamiz.
Bizning niqoblarimizda turli foydali xususiyatlarga ega probiotiklar (foydali bakteriyalar) mavjud. Bu bakteriyalar yuz terisining mikroflorasini normallashtirishga ko‘maklashadi, qarishni sekinlashtiradi va yuz terisi qurib ketishining oldini oladi.
Bizning matoli niqoblarimiz ip-gazlamadan tayyorlanadi. Ishonchli o‘ramni ta’minlash uchun zip-fayllardan foydalanamiz. Bundan tashqari, biz biologik xavfsiz va kimyoviy jihatdan neytral materiallardan foydalanamiz. Mahsulot iloji boricha saqlanishi uchun biz vakuumli o‘rash mashinasini qo‘llaymiz.
Biz bir necha yondashuv yordamida matoli niqoblarimizning yuqori sifati va xavfsizligini ta’minlaymiz. Birinchi navbatda, biz foydalanuvchilarda allergik reaksiyalarni keltirib chiqarish ehtimoli kam bo‘lgan tabiiy matolarni tanlaymiz. Mahsulotning sterilligini qo‘llab-quvvatlash maqsadida ishlab chiqarish jarayonimiz steril ishlash standartlariga qattiq rioya qiladi.
Niqobimiz bir vaqtning o‘zida terining normal mikroflorasini yaxshilaydi, yuzning quruqligini bartaraf etadi va terining qarishini sekinlashtiradi.
Undan keyin biz namlantiruvchi va shifobaxsh kremlarni ishlab chiqarmoqchimiz. Taxminan yaqin 2 yil ichida.
Prototip tayyor, biz unda sinovlar o‘tkazdik va kimyoviy moddalarni, laktobakteriyalarning faolligini ushlab turuvchi parfyumeriya ekstraktlarini qo‘shdik.
Asosiy missiya – NATIJA.
Sifatli mahsulot, mijozlarning ko‘pligi va yuqori daromad (foyda).
Ayrim mahsulotlarni topishga qiynaldik, biroq mentorimiz ularni topishga yordam berdi, biz ularni maxsus saytlar orqali topdik.
Loyiha rahbari, g‘oya muallifi – Soxibnazarova X. A., u vazifalarni taqsimlaydi va ularning bajarilishini nazorat qiladi.
Reyimbergenova Z.A. – laboratoriya va taqdimot faoliyati bilan shug‘ullanadi.
Ermatova X. – Vazifalarni bosqichlar bo‘yicha joylashtiradi va nazorat qiladi, raqobatchi firmalar (brendlar)ning marketing monitoringini o‘tkazadi va ularning ishini o‘rganadi.
Sh. U. Urmanalieva va Yu. Abduvoxidova statistika, buyurtmachilar, stajirovkalarda vazifalarning amaliy bajarilish jihatlari va laboratoriya ishlari bilan shug‘ullanadi.
Biz mahsulotni ilmiy markazimizning mikrobiologiya laboratoriyasida ishlab chiqarmoqchimiz. Ishlab chiqarish jarayoni maxsus steril qutilarda amalga oshiriladi, o‘rash ishlari esa laboratoriyaning o‘zida bajariladi.
Mentorimiz, Sherozbek Dolimov, bizning tajribamizni yanada boyitgan holda o‘zining qimmatli tavsiyalari va bilimlari bilan o‘rtoqlashmoqda. Har hafta faoliyatimiz haqida hisobot taqdim etamiz, g‘oyalarni muhokama qilamiz va qo‘shimcha materiallar bo‘yicha maslahatlar olamiz. U strategik rejani yaratishga yordam berdi va mijozlar bilan o‘zaro munosabatlarni o‘rgatdi. Seminarlarda natijalar muvaffaqiyatli chiqishi uchun tashabbusning, tadbirkorlikning va mo‘ljalni mijozga yo‘naltirishning muhimligini doim ta’kidlaydi. Sherozbek Dolimovning ishidan mamnunmiz.
9-sentyabr kuni C.A.T. Science Accelerator jamoalari uchun o‘z loyihalarining taqdimoti va pitching ko‘nikmalari bo‘yicha seminar o‘tkaziladi.
Spiker: Diyas Mutalov, tadbirkor, Go2.uz tursitik loyihasining asoschisi, O‘zbekiston-Yaponiya markazining «Professional menejment dasturi» o‘qituvchisi.
Diyas jamoalar pitching paytida yo‘l qo‘yadigan keng tarqalgan xatolar haqida, omma oldida chiqish qilayotgan paytdagi qo‘rquv va uni qanday yengib o‘tish haqida gapirib beradi.
Shuningdek, spiker chiqish paytida nimalarga urg‘u berish kerakligi, hayajonni qanday yengish mumkinligi, taqdimotni qanday rasmiylashtirish va auditoriyaning “ilmoqli” savollariga qanday javob berish haqida ham so‘z yuritadi.
Seminar offlayn tarzda o‘tkaziladi! Toshkent jamoalari qatnashishi majburiy! hududlardagi jamoalar uchun Zoom platformasida onlayn-translyatsiya imoknli bo‘ladi.
Shanba kuni hammani soat 11:00 da kutamiz!
Har biringiz startaplarni yaratgan va tadbirkorlik salohiyatini ro‘yobga chiqargan holda, mamlakatimiz rivojiga o‘z hissangizni qo‘shyapsiz.
Ushbu ajoyib kunda ijodingizga ilhom, yangi yutuqlar va jamoaviy yakdillikni tilaymiz. Yo‘lingiz doim muvaffaqiyatlar bilan yorishsin, har bir boshlagan ishingiz esa sizga quvonch, ravnaq va faoliyatingiz mevalarini keltirsin

Финальное задание для команд: ПРОЕКТ — видео питч и презентация для Демо дня
1. В видео питче вы за 5 минут должны презентовать свой проект (на русском или узбекском языках, как удобнее вашей команде). Нужно рассказать вашу презентацию, и уложиться в 5 минут.
На видео должны быть видны вы + ваша презентация.
Вы можете записать свое выступление в Zoom, или любым другим удобным вам способом. Включаете презентацию и записываете видео.
2. Презентация должна быть исправлена по комментариям экспертов, которые вы получили ранее.
3. Готовое видео вы заливаете на YouTube или в Google Drive, и публикуете ссылку в разделе ПРОЕКТ на сайте.
Мы просмотрим все видео и дадим комментарии по питчу и презентации. Смотрят все координаторы. За проект вы можете получить 60 баллов максимум (каждый координатор ставит оценку, от 1 до 10 баллов).
❗️Дата сдачи задания: 24 сентября
Пример проекта (видно и презентацию, и человека на видео): https://drive.google.com/file/d/1qX3N77ZiCbX3DMtNM42ocH4c-Qs1LT5k/view
Какова основная миссия вашего стартапа и что вы хотите достичь с его помощью?
Миссия нашего стартапа – использовать улиток для создания кремов и пенок. Учитывая, что 10% населения Узбекистана обращается к специалистам по кожным проблемам, мы планируем производить от 20 до 100 тысяч продуктов ежегодно, создавать рабочие места и расширять наш ассортимент.
Нашими основными конкурентами являются кремы и пенки с содержанием яиц и слизи улиток, произведенные в Корее, США, Франции и России. Мы хотим сохранить свое преимущество перед ними, предлагая натуральный, недорогой продукт, который подходит для любого типа кожи лица, обладает противовоспалительным действием и богат витаминами.
Как улиточный крем влияет на различные типы кожи, включая чувствительную и проблемную?
Наш крем на основе слизистых выделений улиток содержит 99% коллагена, что способствует упругости и омолаживанию кожи. В нем также присутствуют AHA (альфа-гидроксикислота), BHA (бетагидроксикислота) и PHA (полигидроксикислота) — компоненты, известные своим положительным воздействием на кожу. Продукт эффективно увлажняет, разглаживает морщины (включая AHA из виноградной кислоты), проникает вглубь кожи для противовоспалительного действия (через BHA с ацетилсалициловой кислотой) и замедляет старение, также осветляет кожу с помощью глюконовой кислоты.
Какие натуральные ингредиенты вы используете в сочетании с улиточным кремом, чтобы улучшить его действие?
Мы изготавливаем наш крем из натуральных ингредиентов, включая смесь масла виноградных косточек и миндального масла, а также воды. Важным дополнением являются витамины А и Е, а также ацетилсалициловая кислота с противовоспалительными свойствами. Эта уникальная комбинация натуральных компонентов и витаминов усиливает и ускоряет эффект нашего крема.
Наш крем лишен неприятного запаха благодаря использованию натуральных компонентов. Мы применяем натуральные миндальные эссенции, учитывая потенциальные аллергические реакции, которые могут вызвать различные ароматизаторы
Проводили ли вы исследования применения вашего продукта, и какую обратную связь получали от пользователей?
У нас богатый 5-летний опыт производства и применения нашего продукта. В настоящее время мы с гордостью заявляем, что наш продукт доказал свою эффективность в решении ряда кожных проблем. Наши клиенты находят наш продукт особенно полезным для лечения акне на лице, устранения пигментации после родов
и воздействия солнечных лучей, а также для сокращения мимических морщин.
Одним из важных показателей качества нашего продукта является то, что клиенты, попробовавшие его однажды, возвращаются к нему снова и снова.
Можете ли вы поделиться информацией о процессе сбора и обработки улиточного экстракта? Как вы обеспечиваете этичность и устойчивость этого процесса?
Мы успешно разводим домашних улиток Achatina retlika в парах, обеспечивая им комфортные условия обитания. Их рацион включает в себя кабачки, огурцы, бананы, салат и гаммарусы. Для поддержания здоровья мы регулярно подкармливаем их кальцием. Кроме того, дважды в неделю мы проводим профилактическую обработку воды в ванной для улиток трихополом и метронидазолом. Это помогает предотвратить заболевания, которые могут проявиться потерей аппетита и снижением способности откладывать яйца. И мы также заботимся о разведении новых особей, использовав для этого яйца, как в природной среде, так и в специальных условиях.
Как вы доказываете клиентам эффективность ваших продуктов? У вас есть клинические исследования или обратная связь от пользователей?
Мы подтверждаем натуральность и безопасность наших продуктов. Свыше 2 800 клиентов уже оценили нашу продукцию. За 5 лет работы мы доказали, что даже у клиентов с высокой аллергической чувствительностью наш крем с экстрактом улитки демонстрирует положительные результаты, устраняя сухость и зуд. Обратной связи о побочных эффектах не поступало. Продукция подвергается доклиническим исследованиям и предназначена для наружного применения.
В процессе запуска стартапа помощь наставников C.A.T. Science Accelerator была огромной. Все возникшие трудности мы решали, консультируясь друг с другом. Поэтому нельзя сказать, что это была самая большая трудность. С их помощью мы выбрали фирменный логотип, еще больше расширили число клиентов, улучшив дизайн продукта. В настоящее время мы поставляем продукцию не только в Ташкент, но и в Кашкадарьинскую, Самаркандскую, Бухарскую и Навоийскую области
Наша команда состоит из трёх человек.
— Руководитель проекта — Ўринова Дилноза Джахонгировна, технолог-косметолог с пятилетним опытом. Занимается производством кремов и пенок в лабораторных условиях.
— Помощник технолога — Ўринова Барчиной Джахангировна, специалист по выращиванию улиток.
— Маркетолог — Шарипов Азамат.
Как вы планируете использовать лаборатории Центра Передовых Технологий?
Мы планируем использовать оборудование для оценки качества приготовленных кремов и пенок. Это связано с тем, что в кремах содержатся витамины, глицерин и ацетилсалициловая кислота. Важно определить их качество и количество.
Теперь, благодаря наставникам акселератора, у нас есть гораздо больше знаний и навыков для развития нашего продукта. Кроме того, мы планируем расширить нашу деятельность за счет грантовых средств, которые мы надеемся получить от Министерства высшего образования, науки и инноваций в будущем. Мы будем использовать эти средства для налаживания производственного процесса и продвижения нашей продукции.
Какие будущие планы у вас есть для вашего стартапа? Какие новые продукты вы планируете внедрить?
Впоследствии мы планируем выпускать пластыри, маски, увлажняющие салфетки, спреи, лосьоны и тоники, состоящие из яиц и слизи улиток.
На этой неделе, 13 и 16 сентября, проводим репетиции презентаций на Демо День.
Каждая команда должна будет за 5 минут рассказать презентацию своего проекта.
Координаторы акселератора дадут комментарии по вашим выступлениям. Подготовьтесь, порепетируйте.
Для команд из регионов репетиция пройдет в среду, 13 сентября, в онлайн-формате.
Команды из Ташкента ждем в субботу, 16 сентября, в Центре Передовых Технологий.
Наша маска содержит пробиотики (полезные бактерии) с различными полезными свойствами. Эти бактерии способствуют нормализации микрофлоры кожи лица, замедляют старение и предотвращают пересыхание кожи лица.
Наши тканевые маски изготавливаются из хлопка. Для обеспечения надежной упаковки мы используем зип-файлы. Кроме того, мы придерживаемся использования биологически безопасных и химически нейтральных материалов. Для максимальной сохранности продукции мы применяем вакуумную упаковочную машину.
Мы обеспечиваем высокое качество и безопасность наших тканевых масок с помощью нескольких подходов. В первую очередь, мы выбираем натуральные материалы, которые маловероятно вызовут аллергические реакции у пользователей. С целью поддержания стерильности продукта, наш производственный процесс тщательно соблюдает стандарты стерильной работы.
Одновременно улучшает нормальную микрофлору кожи, устраняет сухость лица и замедляет старение кожи.
Далее мы хотим производить увлажняющие и лечебные кремы. Предположительно в ближайшие 2 года.
Прототип готов, мы провели на нем испытания и добавили химические вещества и парфюмерные экстракты, поддерживающие активность лактобактерий.
Основная миссия – РЕЗУЛЬТАТ.
Качественный продукт, много клиентов и высокий доход (прибыль).
Нам было трудно найти некоторые продукты, но наш ментор помог нам их найти и мы нашли их через специальные сайты.
Руководитель проекта, автор идеи — Сохибназарова Х. А. разделяет всем задачи и контролирует задачи, которые необходимо выполнить.
Рейимбергенова З.А. — занимается лабораторной и презентационной работой.
Эрматова Х. — Размещает и контролирует задачи по этапам, проводит мониторинг маркетинга конкурирующих фирм (брендов) и изучает их работы.
Ш. У. Урманалиева и Ю. Абдувохидова занимаются статистикой, работой с заказчиками, практическими аспектами выполнения задач на стажировках и лабораторными работами
Мы хотим производить продукт в микробиологической лаборатории нашего научного центра. Производственный процесс осуществляется в специальных стерильных коробках, а упаковка также осуществляется в самой лаборатории.
Наш ментор, Шерозбек Далимов, делится ценными рекомендациями и знаниями, обогащая наш опыт. Еженедельно мы представляем отчет о нашей работе, обсуждаем идеи и получаем советы по дополнительным материалам. Он помог создать стратегический план и научил взаимодействию с клиентами. На семинарах он подчеркивает важность инициативы, предпринимательства и клиентоориентированности для успешных результатов. Работой Шерозбека Далимова мы довольны.
9 сентября для команд C.A.T. Science Accelerator пройдет семинар по навыкам презентации и питчинга своих проектов.
Спикер: Дияс Муталов, предприниматель, основатель туристического проекта Go2.uz, преподаватель «Программы профессионального менеджмента» Узбекско-Японского центра.
Дияс расскажет о самых распространённых ошибках, которые делают команды во время питчинга, о страхах публичных выступлений и как их преодолевать.
Также спикер поделится, на чем делать акценты во время выступления, как справиться с волнением, как лучше оформлять презентацию и отвечать на каверзные вопросы аудитории.
Каждый из вас вносит свой вклад в развитие нашей страны, создавая стартапы и реализуя свой предпринимательский потенциал.
В этот особенный день хотим пожелать вам невероятного вдохновения, достижения новых вершин и сильного единства. Пусть ваш путь будет освещен успехом, а каждое начинание принесет плоды радости и процветания