Akselerator treninglari ilmiy g‘oyadan biznes kontseptsiyagacha rivojlanishga yordam berdi. Mentorlar bizni tadbirkorlik asoslariga o‘rgatdi, kamchiliklarimizni ko‘rsatdi hamda o‘z maslahatlari va tavsiyalari bilan o‘rtoqlashishdi.
Trenerlar va instruktorlardan iborat ajoyib jamoa. Juda zo‘r mahalliy va taklif etilgan trenerlar, xorijdan tashrif buyurgan spikerlar bo‘ldi. Hozirjavobligi uchun Yelenaga katta minnatdorchilik bildiramiz, u doim yordam berishga tayyor turdi.
Akselerator biznesni qanday qurish va uni qay tarzda to‘g‘ri rivojlantirish kerakligini tushunishga, bozorni va mijozlarning ehtiyojlarini o‘rganishga yordam berdi.
Akseleratorning juda yaxshi va hozirjavob mentorlari va koordinatorlari zarur maslahatlarni berib turishdi va bizni akselerator faoliyati davomida qo‘llab-quvvatlashdi
Aksederator tashkiliy ishlarda va loyihamiz boshida, g‘oyani real tayyor mahsulotgacha rivojlantirishga yordam berdi, bizga nafaqat biznes, amalga oshirish ishlari bo‘yicha, balki ilmiy fikrni rivojlantirish bo‘yicha ham maslahatlar berishdi.
Bu men qatnashgan platformalardan eng yaxshisi. Mentorlar Alisher Yusupov, Vladimir Soy, Saida Yusupova, Yelena Seleznyova va Aleksandr Yudakovlar yuqori malakali ekspertlar bo‘lib, ular amalda va bozorda haqiqatdan ham ishlaydigan maslahatlar bilan yordam berishdi. Ularning nasihatlari tufayli Defuse-IT jamoasi o‘zining ilk savdolarini amalga oshirishga muvaffaq bo‘ldi. Xalqaro ekspertlarning jadal mashqlari va treninglari tufayli Defuse-IT loyihasi Climatelaunchpad xalqaro platformasining mintaqaviy bosqichi finalchisiga, YeI Taraqqiyot dasturi tomonidan tashkil qilingan ideachallange 2020 finalchisiga aylandi. Loyiha dadillik bilan moliyalashtirish bosqichi tomon boryapti, bularning barchasi akselerator va ajoyib ekspertlar tufayli, hammaga tashakkur!
Birinchi navbatda akselerator loyiha odamlarga kerak-kerak emasligini tushunishimizga, mentorlar va mutaxassislar ko‘magida statistikadan tortib to biznes-rejagacha bo‘lgan barcha hisob-kitoblarni amalga oshirishimizga, tijoratlashtirish rejasini bosqichma-bosqich batafsil ko‘rib chiqishimizga yordam berdi. Loyihamizga turli burchaklardan nazar tashlashimizga va eng keraklisini to‘plashimizga, loyihani qanday qilib to‘g‘ri taqdim etishimiz va muammoning hal etilish darajasini hisobga olgan holda oldimizga vazifani qanday qilib to‘g‘ri qo‘yishimiz kerakligini tushunishimizga ko‘maklashdi.
Akselerator startaplar uchun qulaylik zonasidan chiqishga va g‘oyaga begonalarning ko‘zi bilan qarashga, olamda yuz berayotgan voqealarni ko‘rish va ularni o‘rganishga majbur etadigan real platforma. Akseleratordagi ishtirokimiz davrida biz bilimlarni yangi formatda oldik. Mahsulot juda zo‘r, juda kerakli va innovatsion bo‘lsa ham, uni odamlarga to‘g‘ri yetkazish katta mehnatni va bilimni talab qilar ekan. Biz tafsilotda aynan muammoli nuqtaga tushadigan tafsilotni izlashni o‘rgandik. Biz bilan individual ishlagan, o‘z bilimlarini biz bilan baham ko‘rgan va ajoyib vebinarlarni tashkillashtirgan mentorlarning ishini alohida qayd etishni istardik. Bu yil hammasi onlayn o‘tgan bo‘lsa-da, akseleratorda qatnashganimizdan juda mamnunmiz – juda ko‘plab yangi va zamonaviy bilimlarga va ko‘nikmalarga ega bo‘ldik. Ilg‘or texnologiyalar markaziga va barcha tashkilotlarga minnatdorchilik bildiramiz!
Tanlagan yo’nalishim bo’yicha bilimlarimni yanada oshirishga va biznes model va reja tuzishga yordam berdi. Juda ham ajoyib va qiziqarli, doim yordamga shay bo’lgan mentorlar bor. Albatta barchaga tavsiya qilaman.
Akselerator bizga jamoa bilan ishlash, muammoning mohiyatini anglab yetishga; loyihani ilgari surish, taqdimotni amalga oshirishga; metrikalar, g‘oyani loyihaga aylantirish va mahsulot MVP sigacha yetkazishga yordam berdi.
Hammasi juda zo‘r bo‘ldi — mentorlar va trekerlar jamoalar bilan individual tarzda ishlashdi. Mehnatingiz va sa’y-harakatlaringiz uchun juda minnatdormiz. Taklif qilingan mutaxassislarga ham tashakkur aytamiz! Akseleratorsiz loyiha ham bo‘lmasdi.
C.A.T. Science Accelerator gipotezalarimizni teshirishga va mijozlar bilan qimmatli teskari aloqaga ega bo‘lish uchun “ofisdan tashqariga chiqishimizga” yordam berdi, bu, o‘z navbatida, mahsulot ustida ishlash tsiklini va birlamchi moliyaviy xarajatlarni qisqartirdi.
G‘oyalarni tez testdan o‘tkazish va biznes-modelni tanlash uchun “Tejamkor startap” akseleratsiya metodi to‘g‘ri tanlandi. Startaplar ushbu yondashuvdan foydalangan holda mijozlarning umidlari va ehtiyojlariga muvofiq keladigan mahsulotlar va xizmatlarni loyihalashtirishlari mumkin bo‘ldi.
C.A.T. Science Accelerator 2.0 demo-kuni qanday o‘tgani haqida bizning videodan bilib olishingiz mumkin.
Akseleratorda qatnashayotgan barcha loyihalarning pitchlarini tomosha qiling!
C.A.T. Science Accelerator bizga tadqiqotlarimiz natijalarini biznesga aylantirishga yordam berdi. Bizni taslim bo‘lmaslikka va turli vaziyatlarda har doim yo‘l topishni (qayishqoq bo‘lishni) o‘rgatgan ajoyib insonlar bilan tanishtirdi.

Тренинги акселератора помогли развиться от научной идеи до бизнес концепции. Менторы научили нас азам предпринимательства, показали наши недостатки и делились своими советами и рекомендациями.
Отличная команда тренеров и инструкторов. Были крутые местные и приглашенные тренеры, спикеры из за рубежа. Огромное спасибо Елене за отзывчивость, всегда была готова помочь.
Акселератор помог понять как строить бизнес и правильно развивать его, изучать рынок и потребности клиентов.
Хорошие и отзывчивые менторы и координаторы акселератора давали необходимые советы и поддерживали нас в течении акселератора
Во всех аспектах организации и старта нашего проекта. Помог при развития нашей идеи до реального готового продукта давали советы не только по бизнес реализации но и по развитию научной мысли.
Это самая лучшая платформа в которой я когда либо участвовал. Менторы Алишер Юсупов, Владимир, Цой, Саида Юсупова, Елена Селезнева и Александр Юдаков высококвалифицированные эксперты которые помогли реально действующими на практике и на рынке советами. Благодаря их наставлению команда Defuse-IT смогла реализовать свою первую продажу. Благодаря интенсивнам тренировкам и тренингов международных экспертов. Проект Defuse-ITсмог стат финалистом регионального этапа международной платформы Climatelaunchpad стал финалистом ideachallange 2020 организованный программой развития ЕС. Проект уверена идёт на финансирование и все это благодаря данному акселератору и замечательныи экспертом спасибо всем
В первую очередь акселератор помог осознать нужен ли наш проект людям, с помощью менторов и специалистов помог составить все расчёты начиная от статистики до бизнес плана, детально рассмотреть поэтапно план коммерцелизации . Помог посмотреть в свой проект с разных углов и собрать самое нужное, как правильно представлять проект и правильно ставить перед собой задание учитывая решаемость проблемы.
Акселератор реальная платформа для стартапов которая заставляет выйти из своей зоны комфорта и посмотреть своей идее глазами других, посмотреть и изучить что происходит в мире. Во время прохождения акселератора мы получили знание в новом формате. Даже если продукт классный , очень нужный и инновационный но донести его людям правильно это требует много труда и образования и мы научились искать в детали деталь, которая именно попадает в проблемную точку доступным образом. Хотелось бы отметить работу менторов которые контактировали с нами индивидуально, делились своими знаниями и организовали классные вебинары. Мы очень рады что мы прошли акселератор, хотя в этом году всё было онлайн… мы получили уйму нового и современного. Благодарим Центр передовых технологий и всех организаторов!
Акселератор помог повысить мои знания по выбранному направлению, составить бизнес-план и бизнес-модель проекта. Было очень здорово и интересно, менторы все время были готовы помочь. Обязательно буду рекомендовать всем.
Акселератор помог нам разобраться с сутью проблем, работать с командой; — продвижение проекта, презентация;- метрики, основные задачи для превращения идеи до проекта и конечно доведение до MVP продукта.
Все отлично — менторы и трекеры работали с командами индивидуально. Очень благодарны за Ваш труд и старания. И за приглашенных специалистов тоже огромное спасибо! Без акселератора не было бы проекта.
C.A.T. Science Accelerator помог проверить наши гипотезы и «выйти за пределы офиса» для получение ценной обратной связи от клиентов, что сократило цикл разработки продукта и первичные финансовые затраты.
Правильно выбран метод акселерации — «Бережливый стартап» для быстрого тестирования идей и выбора бизнес-модели. Используя этот подход, стартапы могут проектировать продукты и услуги, которые бы соответствовали ожиданиям и потребностям клиентов.
О том, как прошёл демо-день C.A.T. Science Accelerator 2.0, вы можете узнать в нашем видео.
Смотрите питчи всех проектов акселератора!
C.A.T. Science Accelerator помог нам превратить результаты своих исследований в бизнес. Познакомил нас с замечательными людьми которые научили нас не сдаваться и всегда находить путь в разных ситуациях (быть гибким).
Акселератор работал очень хорошо, когда все планы разрушились из-за пандемии и карантина, менторы смогли найти решение во всех ситуациях на разных стадиях акселератора. Всем сеньорам огромное спасибо! Благодарим вас за всё что Вы нас научили! Особая благодарность Шахло Уткуровне за такой научный акселератор!